Yapraklı Koy Plajı

Toplu Taşıma

Otopark

Ücretsiz

Cankurtaran

Yeme/İçme

ŞezlongTesis İçin Verilen Puanlar

  • 4.67 Fiyat
  • 5.00 Temizlik
  • 5.00 Personel
  • 5.00 Aktivite
  • 5.00 Konum

Haritada Gör


Yapraklı Koy Plajı Tanıtımı

Yapraklı Koy Plajı, Mersin ili ve Silifke ilçesinde bulunan ücretsiz bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 17 km uzaklıktadır.

Yapraklı Koy Plajı, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan, Mersinlilerin ve turistlerin en çok tercih ettiği koylardan biridir. Denizinin turkuaz rengi ve havuz görünümünde oluşu herkesi büyülemektedir. Denizinin içinde soğuk su kaynağı bulunduğundan temiz bir koydur. Silifke’nin en temiz plajlarından biri olan Yapraklı Koyda, doğanın bir mucizesi olan beş farklı noktada su kaynağı bulunmaktadır. Bir yandan soğuk bir yandan ise sıcak suyu hissedebileceğiniz nadir yüzme noktalarından biridir. Ayrıca sadece soğuk su kaynağıyla değil çevresinde var olan kayaları ile de ünlüdür.

Bu göz alıcı koyda denizi çevreleyen kayalıklarda şezlong keyfi yapmak ve bu kayalardan soğuk suya dalmak da ziyaretçiler için eğlenceli bir aktivitedir. Koyda kayalıklar bulunduğu için tedbir amaçlı olarak plaja gelirken varsa deniz ayakkabınızı yanınıza alabilirsiniz.

Denizi hızlı derinleşmekte olduğu için yüzme bilmeyenler için problem olabilir, bunu da belirtmekte yarar vardır. Koyda ayrıca profesyonel olarak dalış hizmeti veren yerler de mevcuttur. Bu arada deniz içinde yer alan balıklar vücudunuza değebilir. Bu sebeple korkup paniğe kapılmamak gerek 🙂

Yapraklı Koy, tatilcilerin uğrak yerlerinden biridir, bundan dolayı hafta sonu boş şezlong ve park yeri bulmanız zor olabilir. Sabah erken saatlerde gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik
Konaklama
İlçeye Uzaklık
17 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Ulaşım
Su Zemini
Olumsuz İhtimaller
  • Soğuk Su

Yapraklı Koy Plajı Aktiviteleri ve Olanakları

Aktiviteler

Alışveriş

Denize Girilecek Yerler, Plajlar ve Aquaparklar

Yapraklı Koy Plajı ile aynı bölgede yer alan günübirlik ya da konaklamalı diğer denize girilecek yerler, plajlar, aquaparklar ve termal kaplıcalar nerede diye merak ediyorsanız ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız Mersin > Silifke plajları, aquaparkları ve termal kaplıcaları listemize bakmanızı tavsiye ederiz.

Yapraklı Koy Plajı Giriş Ücreti

Yapraklı Koy Plajı giriş ücreti bedavadır. Giriş için sizden para talep eden kişileri dikkate almayınız.
HaftaiçiCumartesiPazar
2023 Şemsiye + 2 Şezlong250,00 TL250,00 TL250,00 TL
Güncel giriş ücretleri ve abonelik işlemleri için sitemizde bulunan telefon numaralarından ilgili kurum ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Plajina.com Türkiye’deki ve KKTC’deki ücretli/ücretsiz plajları ve aquaparkları tek çatı altında toplayan bir plaj rehberi sitesidir. İçeriğimizde yer alan tesisler ile doğrudan ilişkimiz bulunmamaktadır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments