Kızkalesi Plajı

Toplu Taşıma

Otopark

Ücretsiz

Cankurtaran

Yeme/İçme

ŞezlongTesis İçin Verilen Puanlar

  • 0.00 Fiyat
  • 0.00 Temizlik
  • 0.00 Personel
  • 0.00 Aktivite
  • 0.00 Konum

Haritada Gör


Kızkalesi Plajı Tanıtımı

Kızkalesi Plajı, Mersin ili ve Erdemli ilçesinde bulunan bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 24 km uzaklıktadır.

Kızkalesi Plajı, Erdemli ilçesine bağlıdır ve Mavi Bayraklı bir halk plajıdır. İsmini sahilin yaklaşık 450 metre açığında yer alan Kız Kalesi’nden almaktadır. Mersin’in en fazla ilgi çeken plajlarından bir tanesi olan Kızkalesi Plajı, berrak suyu ve incecik kumlu sahili ile tatilcileri kendine çekmektedir. Deniz oldukça sığdır. Denizin bu kadar sığ olması ve birden derinleşmemesi yüzme bilmeyenler ve küçük çocuklu aileler için Kız Kalesi’ni cazip hale getirmektedir.

Plajda bulunan deniz bisikletleri ile Kız Kalesi’ne geçebilir ve burada ufak tarihi bir gezinti yapabilirsiniz. Plajın popüler olmasının en büyük sebeplerinden biri de eşsiz bir manzarasının olmasıdır.

Plaj belediye tarafından işletilmektedir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayan, atıştırmalık yiyecek ve içecek satan bir belediye işletmesi de vardır. Plaja kendi havlunuz ve sandalyenizle gelip ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Plaj haftasonları çok kalabalık olmaktadır, bundan dolayı hafta içi ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz.

Kızkalesi Plajı gibi Erdemli’de yer alan diğer plajları da incelemek için Erdemli Plajları listemizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

0324 237 49 53
Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik
Konaklama
İlçeye Uzaklık
24 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler

Kızkalesi Plajı Aktiviteleri ve Olanakları

Aktiviteler

Bilinmiyor

Denize Girilecek Yerler, Plajlar ve Aquaparklar

Kızkalesi Plajı ile aynı bölgede yer alan günübirlik ya da konaklamalı diğer denize girilecek yerler, plajlar, aquaparklar ve termal kaplıcalar nerede diye merak ediyorsanız ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız Mersin > Erdemli plajları, aquaparkları ve termal kaplıcaları listemize bakmanızı tavsiye ederiz.

Kızkalesi Plajı Giriş Ücreti

Güncel giriş ücretleri ve abonelik işlemleri için sitemizde bulunan telefon numaralarından ilgili kurum ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Plajina.com Türkiye’deki ve KKTC’deki ücretli/ücretsiz plajları ve aquaparkları tek çatı altında toplayan bir plaj rehberi sitesidir. İçeriğimizde yer alan tesisler ile doğrudan ilişkimiz bulunmamaktadır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments