Popüler Plajlar

Karaot Plajı

Karaot Plajı

Karaot Plajı, Fethiye’ye 18km civarı uzaklıkta yer alan ve çevresinde yapılaşmanın olmadığı, huzur dolu doğası ile gidenleri mest eden ve aynı zamanda sit alanı olan bir plajdır. Plaj Caretta Caretta cinsi kaplumbağaların yumurtalarını bıraktıkları bir plaj olma özelliğine sahip olduğu için doğal olarak çevrelediği alan da sit alanı olarak kalmıştır. Bu sayede plaj orijinalliğini hiç bozmamıştır.

Yanıklar Köyü’nde bulunan Karaot Plajı, sakinlik arayanların uğrak mekanıdır. Masmavi denizinde yüzdükten sonra sakin kumsalında güneşin keyfini çıkarabilir ve güneşin yakıcılığından bunaldıysanız kumsalın arka tarafındaki ormanda yer alan patikalarda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Fethiye Karaot Plajı, denize girişten itibaren çabuk derinleşmeyen sığ bir yapıda olduğu için yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için de ayrıca bir tercih sebebi olmaktadır.

Plajda Fethiye Belediyesi tarafından ufak bir büfe hizmet vermektedir. Yine bu büfe çevresinde şemsiye ve şezlong kiralamak da mümkündür. Sınırlı yiyecek ve içecek bulundurulması sebebiyle siz yine de yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirirseniz daha tedbirli davranmış olursunuz. Bu arada kumsalın sadece belirli alanlarında şemsiye kurmaya izin verilmektedir. Bunun sebebi ise yukarıda da bahsettiğimiz deniz kaplumbağalarının kumsalın bir çok noktasına yumurtalarını bırakmasıdır.

Yeşilin ve mavinin buluştuğu sakin bir kumsalda gününüzü geçirmek istiyorsanız şüphesiz Karaot Plajı isteklerinizi karşılayacaktır. Fethiye’de yer alan diğer plaj seçenekleri hakkında bilgi almak için ise Fethiye Plajları listemize göz atabilirsiniz.

Karaot Plajı, Muğla ili ve Fethiye ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 18.3 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Alışveriş
Spor / Eğlence
Bilinmiyor
Konaklama İmkanı
İlçeye Uzaklık
18.3 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Erişilebilirlik
Engelsizlik
Bilinmiyor
Ulaşılabilirlik

Karaot Plajı Giriş Ücreti 2022

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz

Benzer Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir