Yıldız Koyu Plajı

Toplu Taşıma

Otopark

Ücretsiz

Cankurtaran

Yeme/İçme

ŞezlongTesis İçin Verilen Puanlar

  • 0.00 Fiyat
  • 0.00 Temizlik
  • 0.00 Personel
  • 0.00 Aktivite
  • 0.00 Konum

Haritada Gör


Yıldız Koyu Plajı Tanıtımı

Yıldız Koyu Plajı, Çanakkale ili ve Gökçeada ilçesinde bulunan ücretsiz bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 5 km uzaklıktadır.

Yıldız Koyu, adanın kuzey kıyılarında bulunmaktadır. Gökçeada’nın merkezine de çok yakındır. Yıldızkoy genelde rüzgarlıdır ancak rüzgarsız bir güne rastlarsanız son derece keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Yıldızkoy, Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nın içindedir ve parkın denize girilebilecek karadan tek noktası da burasıdır. Koyda balık çeşitliliği oldukça fazladır. Balıkları izleyerek yüzebilirsiniz. Ancak Milli park içinde olduğundan balık avlamak yasaktır.
Koyun içinde onarılmış eski bir şapel de bulunmaktadır . Koyda bir iki tesis vardır buradan şezlong şemsiye kiralayabilirsiniz ancak çok yeterli olmadığından kendi sandalye ve şemsiyenizi yanınızda götürmenizde fayda vardır. Sahil kısmı ve denizin içi de taşlıktır. Bundan dolayı yanınıza deniz ayakkabısı almanız iyi olur. Taşlık olan denize rahat girmek için her yaz denize plastik bir iskele de kuruluyor. Denizi taşlık olduğundan çocuklu aileler için uygun değildir.

Yıldızkoy’da ilginç kaya oluşumları bulunmaktadır burada güneşlenmekte son derece keyiflidir.
Koyun sağ tarafında yukarı doğru çıkan patika yoldan yürünerek parkın içindeki diğer koylardan Mavi Koy’a da gidebilirsiniz

17760 Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale
Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik
Konaklama
İlçeye Uzaklık
5 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Derinlik
Bilinmiyor
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Ulaşım
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Plaj Uzunluğu
100 m

Yıldız Koyu Plajı Aktiviteleri ve Olanakları

Olanaklar

Aktiviteler

Bilinmiyor

Alışveriş

Denize Girilecek Yerler, Plajlar ve Aquaparklar

Yıldız Koyu Plajı ile aynı bölgede yer alan günübirlik ya da konaklamalı diğer denize girilecek yerler, plajlar ve aquaparklar nerede diye merak ediyorsanız ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız Çanakkale > Gökçeada plajları ve aquaparkları listemize bakmanızı tavsiye ederiz.

Yıldız Koyu Plajı Giriş Ücreti

Yıldız Koyu Plajı giriş ücreti bedavadır. Giriş için sizden para talep eden kişileri dikkate almayınız.
Güncel giriş ücretleri ve abonelik işlemleri için sitemizde bulunan telefon numaralarından ilgili kurum ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Plajina.com Türkiye’deki ve KKTC’deki ücretli/ücretsiz plajları ve aquaparkları tek çatı altında toplayan bir plaj rehberi sitesidir. İçeriğimizde yer alan tesisler ile doğrudan ilişkimiz bulunmamaktadır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments