Popüler Plajlar

Uğurlu Plajı

Uğurlu Plajı

Uğurlu Plajı, Gökçeada merkezden 25km uzaklıktadır ve adanın en batı ucundaki plajıdır.

Uğurlu Plajı’na son derece yakın olan Uğurlu Köyü’nde alışveriş yapmak için bakkal, kasap, manav gibi yerler bulunmaktadır ve oldukça büyük bir köydür, konaklama içinde alternatifler mevcuttur.

Uğurlu Plajı, Gökçeada’da çadır kampı yapmak için en uygun noktalardan biridir. Plajın arka kısmı çam ormanı olması sebebi ile güneş ışınlarından doğal bir koruma sağlamaktadır. Plajda ücretli bir çadır camping bulunmaktadır, burayı da tercih edebilirsiniz. Uğurlu Plajı son derece bakir ve çok fazla tesisin olmadığı bir plajdır. En son derme çatma bir tesis vardı bu tesisden atıştırmalık temin edilebiliyordu ve şemsiye şezlong kiralanabiliyordu.

Sahilin kumu da ince ve güzeldir. Denizi de oldukça sakin ve sığdır. Bu plajda hem denize girebilir hem de kamp yaparak akşamları muhteşem manzaranın (yıldızları izlemek) tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda plajın diğer ucunda yer alan Saklı Liman Plajı‘na da uğrayarak sakin ve huzur dolu bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uğurlu Plajı’nın da aralarında bulunduğu diğer plajlar için Gökçeada Plajları listemize göz atabilirsiniz.

Uğurlu Plajı, Çanakkale ili ve Gökçeada ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 25 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Hizmet ve İmkan
Alışveriş
Spor / Eğlence
Bilinmiyor
Konaklama İmkanı
İlçeye Uzaklık
25 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Plaj Uzunluğu
3 km
Erişilebilirlik
Engelsizlik
Bilinmiyor
Ulaşılabilirlik

Uğurlu Plajı Giriş Ücreti 2021

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz

Benzer Yerler

Uğurlu Plajı” için bir kullanıcı yorumu

  1. 2018 senesinde gittim bir arkadaş grubuyla kamp yapmıştık. Deniz güzel ama imkanlar sınırlıydı. Duş tuvalet sıkıntılı yeme içme yeri az ama sakin kafa dinlemeye uygun gökyüzü geceleri çok güzel eğlenmiştik. Merkezde kesinlikle oğlak tandır deneyin efi badem kurabiyesi de fena değildi .Ev yapımı şarap alan arkadaşlar olmuştu merkezde esnaflar yönlendirebilir sizi beğenmişlerdi şarabın lezzetini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir