Popüler Plajlar

Saklı Liman Plajı

Saklı Liman Plajı

Saklı Liman Plajı ya da bilinen diğer adıyla Gizli Liman Plajı, Gökçeada’nın batısında bulunan en bakir koylardan biridir ve Uğurlu Plajı‘na da son derece yakındır. Aracınızla belli bir noktaya kadar gelip sonrasında taşlık zorlu bir yoldan geçerek Saklı Liman’a ulaşabilirsiniz. Sahili de taşlıktır fakat denizi oldukça güzel ve çok kalabalık olmayan bir plajdır. Ayrıca denizin iç kısımlarında bazı bölgeler kayalık olduğu için şnorkel ve deniz gözlüğü ile cam gibi suyun dibinde balıkları seyredebilirsiniz. Sahilde çadır kurup konaklayanlarda var ancak yakınlarda herhangi bir tesisin bulunmadığını hatırlatmakta fayda vardır.

Saklı Liman Plajı’nın hemen uç noktasında bulunan burun, ülkemizin de en batı ucu aynı zamanda. İnce Burun diğer adıyla Avlaka Burnu diye de bilinir. Akşam gün batımında buraya çıkarak muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Biz Türk kahvesi yudumlayarak manzaranın tadını çıkarmıştık 🙂

Saklı Liman Plajı gibi Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yer alan diğer plajları incelemek için Gökçeada Plajları listemize göz atabilirsiniz.

Saklı Liman Plajı, Çanakkale ili ve Gökçeada ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 25 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Bilinmiyor
Hizmet ve İmkan
Bilinmiyor
Alışveriş
Bilinmiyor
Spor / Eğlence
Bilinmiyor
Konaklama İmkanı
İlçeye Uzaklık
25 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Derinlik
Bilinmiyor
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Dış Zemin
Olumsuz İhtimaller
  • Deniz Kestanesi
Erişilebilirlik
Engelsizlik
Bilinmiyor
Ulaşılabilirlik

Saklı Liman Plajı Giriş Ücreti 2021

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz

Benzer Yerler

Saklı Liman Plajı” için bir kullanıcı yorumu

  1. Akşamları gün batımını tepeden izlemek muhteşem bir duygu Türkiye’nin en batı ucunda . Deniz temiz ancak dipte kayalar var kum idare eder duş tuvalet şezlong yok buraya gitmek isterseniz hazırlıklı gidin. Ama gökçe adaya gidilmişse buraya uğranmalı bence kampçıların daha çok tercih ettiği bir bölge uğurlu plajına’da çok yakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir