Kefalos Plajı

Kefalos Plajı

Kefalos Plajı, (Aydıncık Plajı olarak da biliyor.) Gökçeada’nın en güzel ve en popüler plajıdır. 2km uzunluğunda, suyu tertemiz, altın renkli ve ipeksi kumu ile yazın adada en çok ziyaretçi çeken Gökçeada plajıdır. Plajda şemsiye ve şezlong kiralanabildiği gibi kendi malzemelerinizi getirerek de plajdan faydalanabilirsiniz.

Plajda birçok tesis bulunuyor. Bu tesislerde yiyeçek ve içecek alternatifi oldukça fazladır. İçecek olarak bizi en fazla frappe (soğuk kahve) mutlu ediyor ve adanın birçok noktasında da karşınıza çıkıyor ?

Kefalos Plajı son senelerde özellikle sörf tutkunlarının burayı keşfetmesi ile bir rüzgar sörfü merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. İzmir-Alaçatı’nın çok popüler olması, fazlaca ziyaretçi çekmesi yerli sörf tutkunlarını Kefalos Plajı’na yönlendiriyor. Gökçeada da rüzgar sörfü için oldukça elverişli. Yılın birçok zamanı burada rüzgar sörfü yapmak mümkün. Plajdaki tesislerin bazılarında rüzgar sörfü okulları da var. Yabancı sörf severler ekipmanlarını yıl boyunca buralarda saklayabiliyorlar. Bu tesislerde yeni başlayan sörf severler için ise dersler de veriliyor.

Yaz aylarında plaja sabah gidiş, akşam da dönüş olmak üzere dolmuş seferleri vardır ve Gökçeada merkezine 10 km uzaklıktadır. Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olan Kefalos Plajı’nı ziyaret etmek için sabah saatleri daha uygun olabilir zira ada sakinleri genelde plajı öğlen saatlerinde ziyaret etmektedir. Kefalos Plajı’nda konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Çadır konaklama ve karavan konaklama da tercih edilebilir. Unutmadan şunu da hatırlatmakta fayda var, Gökçeada Kefalos Plajı çabuk derinleşmediği için yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için oldukça uydundur.

Kefalos Plajı gibi Gökçeada’da yer alan diğer plajları keşfetmek için Gökçeada Plajları listemize bakmayı unutmayın.

Kefalos Plajı, Çanakkale ili ve Gökçeada ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 11 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Alışveriş
Konaklama İmkanı
İlçeye Uzaklık
11 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Plaj Uzunluğu
2 km
Erişilebilirlik
Engelsizlik
Bilinmiyor
Ulaşılabilirlik

Kefalos Plajı Giriş Ücreti 2022

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz
Ücretsiz