Amasra Plajı

Toplu Taşıma

Otopark

Ücretsiz

Cankurtaran

Yeme/İçme

ŞezlongTesis İçin Verilen Puanlar

  • 0.00 Fiyat
  • 0.00 Temizlik
  • 0.00 Personel
  • 0.00 Aktivite
  • 0.00 Konum

Haritada Gör


Amasra Plajı Tanıtımı

Amasra Plajı, Bartın ili ve Amasra ilçesinde bulunan bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 0.3 km uzaklıktadır.

Amasra’nın merkezinde bulunan plajlar arasında yer alan Amasra Plajı ya da  bilinen diğer adıyla Büyük Liman Plajı, aynı zamanda bölgenin en büyük plajlarından biridir. Yaz dönemlerinde hem ilçe halkı hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Amasra Plajı insanların çok fazla tercih ettiği plajlardan biri olduğu için sabah erken saatlerde plaja gelmeyi tercih edebilirsiniz. Aksi halde plajda aşırı kalabalıkla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda araç parkı için de problem yaşayabilirsiniz.

Kumsal boyunca plajda yiyecek ve içecek ihtiyaçları için restoran, kafe ve büfeler yer bulunmaktadır.

Amasra, tarihi 3000 yıl öncesine kadar giden Bartın’ın küçük bir sahil kasabasıdır. Amasra, eski binalarıyla ve doğal güzelliğiyle zamana meydan okumaktadır ve insanları kendine hayran bırakmaktadır. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet de bu bölgeye av için geliyor ve gördüğü manzara karşısında hayran kalıyor ve yanındaki lalasına “Lala lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diyor. Fatih Sultan Mehmet bu şehrin güzelliğine resmen aşık oluyor ve o sebeple şehrin ülke topraklarına katılması için emir veriyor. Donanma Karadeniz’e çıkıyor ve şehir 17 Ekim 1460 yılında kale komutanına gönderilen bir haberle savaşmaya bile gerek kalmadan ülke topraklarına katılıyor.

Amasra Plajı da dahil olmak üzere ilçede yer alan diğer plajları görüntüleyebilmek için Amasra Plajları listemize de göz atabilirsiniz.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik
Konaklama
İlçeye Uzaklık
0.3 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Ulaşım
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Plaj Uzunluğu
1.5km

Amasra Plajı Aktiviteleri ve Olanakları

Aktiviteler

Bilinmiyor

Denize Girilecek Yerler, Plajlar ve Aquaparklar

Amasra Plajı ile aynı bölgede yer alan günübirlik ya da konaklamalı diğer denize girilecek yerler, plajlar ve aquaparklar nerede diye merak ediyorsanız ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız Bartın > Amasra plajları ve aquaparkları listemize bakmanızı tavsiye ederiz.

Amasra Plajı Giriş Ücreti

Güncel giriş ücretleri ve abonelik işlemleri için sitemizde bulunan telefon numaralarından ilgili kurum ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Plajina.com Türkiye’deki ve KKTC’deki ücretli/ücretsiz plajları ve aquaparkları tek çatı altında toplayan bir plaj rehberi sitesidir. İçeriğimizde yer alan tesisler ile doğrudan ilişkimiz bulunmamaktadır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments