Popüler Plajlar

Amasra Plajı

Amasra Plajı

Amasra’nın merkezinde bulunan plajlar arasında yer alan Amasra Plajı ya da  bilinen diğer adıyla Büyük Liman Plajı, aynı zamanda bölgenin en büyük plajlarından biridir. Yaz dönemlerinde hem ilçe halkı hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Amasra Plajı insanların çok fazla tercih ettiği plajlardan biri olduğu için sabah erken saatlerde plaja gelmeyi tercih edebilirsiniz. Aksi halde plajda aşırı kalabalıkla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda araç parkı için de problem yaşayabilirsiniz.

Kumsal boyunca plajda yiyecek ve içecek ihtiyaçları için restoran, kafe ve büfeler yer bulunmaktadır.

Amasra, tarihi 3000 yıl öncesine kadar giden Bartın’ın küçük bir sahil kasabasıdır. Amasra, eski binalarıyla ve doğal güzelliğiyle zamana meydan okumaktadır ve insanları kendine hayran bırakmaktadır. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet de bu bölgeye av için geliyor ve gördüğü manzara karşısında hayran kalıyor ve yanındaki lalasına “Lala lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diyor. Fatih Sultan Mehmet bu şehrin güzelliğine resmen aşık oluyor ve o sebeple şehrin ülke topraklarına katılması için emir veriyor. Donanma Karadeniz’e çıkıyor ve şehir 17 Ekim 1460 yılında kale komutanına gönderilen bir haberle savaşmaya bile gerek kalmadan ülke topraklarına katılıyor.

Amasra Plajı da dahil olmak üzere ilçede yer alan diğer plajları görüntüleyebilmek için Amasra Plajları listemize de göz atabilirsiniz.

Amasra Plajı, Bartın ili ve Amasra ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 0.3 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Spor / Eğlence
Bilinmiyor
Konaklama İmkanı
İlçeye Uzaklık
0.3 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Plaj Uzunluğu
1.5km
Erişilebilirlik
Engelsizlik
Bilinmiyor
Ulaşılabilirlik

Amasra Plajı Giriş Ücreti 2022

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz

Benzer Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir