Suluada Plajı

Suluada Plajı

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak tanınan Suluada Plajı, Antalya’nın  Kumluca ilçesinde bulunmakta olan bir Akdeniz adasıdır. Suluada’ya Adrasan sahilden kalkan tur tekneleriyle ulaşılmaktadır.

Suluada, ismini adada bulunan tatlı su kaynağından almaktadır. Adada bulunan su kaynağı borular vasıtasıyla sahile ulaştırılmaktadır. Suyunun şifalı olduğuna dair rivayetler olsa da herhangi bir bilimsel dayanağı yoktur. Tur tekneleri su kaynağına da uğramaktadır. Suluada, antik dönemlerde ‘Krambusa’ ismi ile bilenmektedir.

Suluada Plajı, bembeyaz kumu ve turkuaz renkteki berrak suyu ile ziyaretçi akınına uğramaktadır. Suluada’nın beyaz kumlara sahip olmasına kum yapısı içinde bulunan foraminifera adlı mikroorganizmalar neden olmaktadır. Adada yerleşim yoktur ve su altı mağaraları bulunmaktadır. Ayrıca ada Akdeniz fokları ile orfozlarının üreme alanıdır. Adanın en uç kısmında bulunan Aşıklar Mağarası’ndan yüzerek adanın diğer tarafına geçmek de mümkündür.

Bu mükemmel denizde yüzmek için yanınızda deniz gözlüğü, şnorkel ve palet almanızı önemle tavsiye ederiz.

Suluada Plajı haricinde ilçede yer alan diğer plajları görüntüleyebilmek için Kumluca Plajları listemize göz atabilirsiniz.

Suluada Plajı, Antalya ili ve Kumluca ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 29 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Bilinmiyor
Hizmet ve İmkan
Bilinmiyor
Alışveriş
Bilinmiyor
Spor / Eğlence
Bilinmiyor
Konaklama İmkanı
Bilinmiyor
İlçeye Uzaklık
29 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Mavi Bayrak Yok
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Erişilebilirlik
Engelsizlik
Bilinmiyor
Ulaşılabilirlik

Suluada Plajı Giriş Ücreti 2022

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz