Popüler Plajlar

İnkumu Plajı

İnkumu Plajı

İnkumu Plajı, Bartın Merkez’e yaklaşık 20 dakika uzaklıkta ve Amasra’ya ise 35 dakika uzaklıktaki İnkumu tatil yöresinde yer alan bir halk plajıdır. Plaja toplu taşıma ile Bartın Merkez’den İnkum durağından geçen araçlarla ulaşmak mümkündür. Muhteşem doğasını görmek ve denize girmek için İnkumu yaz döneminde binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekmektedir. İnkumu Plajı Batı Karadeniz’in en güzel ve en uzun plajıdır.

Plajın en yoğun olduğu dönemler Haziran-Temmuz-Ağustos aylarıdır. İnkumu Plajı’nda sahil alanının geniş olması ve plaj arkasının çam ağaçlarıyla çevrili olması, muhteşem bir ortamda tatil yapılmasına imkan vermektedir. İnkumu Plajı’nın deniz suyu da oldukça temizdir ve mavi bayraklıdır. Yüzmek için de su sıcaklığı son derece uygundur. Plajın girişinde ormanlık kısımda istenirse piknikte yapılabilmektedir.

İnkumu Plajı ve bölgesinde bir çok konaklama alternatifi de bulunmaktadır ve ayrıca bölgede kamp yapmak için de uygun yerler bulunmaktadır. Plajın etrafında çok sayıda lokanta da mevcuttur.

İnkumu Plajı da dahil olmak üzere, Bartın Merkez’de yer alan diğer tüm plajları görüntüleyebilmek için Bartın Merkez Plajları listemize göz atabilirsiniz.

İnkumu Plajı, Bartın ili ve Merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan bir plaj olup, bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 15.1 km mesafededir.

Genel Bilgiler
İl / İlçe
Ücret Durumu
Kullanım Durumu
Bölge
Gölgelik Durumu
Alışveriş
Spor / Eğlence
Bilinmiyor
Konaklama İmkanı
İlçeye Uzaklık
15.1 km uzaklıkta
Detaylı Bilgiler
Mavi Bayrak
Sağlık Bakanlığı Bilgisi
Mükemmel
Su Zemini
Dış Zemin
Plaj Uzunluğu
2,5km
Olumsuz İhtimaller
  • Dalga

İnkumu Plajı Giriş Ücreti 2022

Yetişkin
İndirimli
Araç
Giriş Ücretleri
Ücretsiz
Ücretsiz
Ücretsiz

Benzer Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir